Prosím pozor: Prohlížíte si neaktualizovanou archivní podobu stránek.
Pro aktuální informace navštivte www.jakubzahradnik.com

Turné Život sám skončilo, nové turné a vydání nového souvisejícího CD je plánováno na jaro 2008
Pavla Kapitánová a Jakub Zahradník

zpěvpiano

autorský bluesově-šansonový recitál

„ŽIVOT SÁM“

V programu se prolínají skladby Jakuba Zahradníka s klasickými písněmi osobností jako Janis Joplin, Eva Olmerová apod., které ovlivnily pěvecký styl Pavly Kapitánové, vystoupení občas bývá rozšířeno o Zahradníkovy improvizace, texty a básně. Koncert je dlouhý cca 11 – 2 hod. (dle dohody), hodí se do menších divadel, klubů, koncertních sálů, knihoven, kaváren, čajoven, galerií, kaplí… ale také na velká jeviště. Není-li na místě naladěný klavír v dobrém techn. stavu, přivezou si umělci vlastní el. piano.

Program je už tři roky k vidění v ČR a Německu, ale tleskali mu lidé např. též v Madridu a jinde. Je možné si objednat program s dalšími doprovodnými hudebníky: Ondřej Štajnochr – kontrabas, Jan Soukup – dechové nástroje, Jochen Schmidt – bicí, Jochen Sauter – kytara. V tomto složení hráli např. na festivalu Bardentreffen v Norimberku pro několik tisíc lidí.

K dispozici jsou zdarma plakáty formátu B2, na prodej posledních pár ks původního maxisinglu Život sám (100,- Kč), kniha textů Ztepilé viržínko (150,- Kč) a CD The Alchemy of Life za 450,-. Kniha a CD jsou dostupné na www.amazon.de a www.kosmas.cz


Informace o umělcích:

Pavla Kapitánová a Jakub Zahradník se potkali při nastudování muzikálu Jesus Christ Superstar (JCS), kde oba účinkovali několik let... když Jesus skončil, dohodli se na společném autorském projektu, který dva a půl roku připravovali, než si s ním troufli před publikum… Na jaře 2006 turné Život sám končí, Pavla čeká přírůstek do rodiny a poté oba umělci chystají nové písně, CD a od roku 2007 turné nazvané Za všech časů láska / Love in All Times.

Pavla (nar. 1970, konzervatoř Jaroslava Ježka – absolventka zpěvu) spolupracovala s Alešem Brichtou na debutovém albu Nevěřím, po JCS dále zpívala v muzikálech Vlasy, Rusalka, Johanka z Arku, Cats atd. Se skupinou Krutnava pod vedením Karla Šůchy natočila v r.2001 Písničky veselý o smutným životě. V současnosti zpívá v muzikálu Elixír života v divadle Ta Fantastika, s kapelou hrající její rockový repertoár a s Alešem Brichtou, s nímž za nahrávky klasických rockových duetů obdržela vloni platinovou desku.
Jakub (nar. 1964, státní konzervatoř – absolvent skladby) začínal ve skupině Balet a v Orchestru ČST, dva roky hrál v Německu se skupinou Monroe. V 90. letech vedle už zmíněného účinkování v JCS hudebně nastudoval a řídil muzikály Pippin, Starci na chmelu, Jeptišky, Benzin a mejkap (též produkce). Vydal tři básnické knihy a několik let řídil poetickou revui Obratník a Český muzikálový server, učil na konzervatoři, byl dramaturgem Poetické kavárny OBRATNÍK. Koncertuje též sólo a má pravidelná autorská čtení v ČR, Německu a Anglii. Je také organizátorem Festivalu autorského šansonu a dalších akcí.


Podmínky vystoupení a technické požadavky:

ozvučení: 1 ks zpěvový mikrofon, 1 pro moderování a další 2 pro klavír, v případě použití el. piána stereofonní linka, 2 odposlechy – 2 cesty; k dispozici místní technik (v malých nebo akustických prostorách není ozvučení podmínkou), světla: standardní jevištní osvětlení, úprava sálu: židle co nejblíže k pódiu, možné jsou řady i stoly, uzamykatelná šatna, protihlukový požadavek: 15 minut před představením, během přestávky a 15 minut po představení nesmí znít v sále ani přilehlých prostorách reprodukovaná hudba, během vystoupení je nutno zamezit hluku v sále i z přilehlých prostor, smlouva: potvrzená oběma stranami s určením dispozic a technických podmínek, při vzdálenosti nad 200 km od Prahy zajistí pořadatel nocleh.

Cena pořadu dohodou - v ČR obvykle 12.000,- v EU 800 EUR + doprava 6 Kč/km (vystoupení v duu)
Kontakt: Jakub Zahradník, 608 964 591, jakubzahradnik@centrum.cz
Další info: www.jakubzahradnik.com/old


repertoár zde

audio ukázka: Jakub Zahradník - Za všech časů láska [5,5 MB]

fotogalerie: